Компанія АТКОМ
Адрес: вул. Окружна, 57А м. Львiв,
Телефоны: (067) 66-088-66, (096) 55-816-99,
Электронная почта: at.com@ukr.net

Застосування і функції касових апаратів і фіскальних реєстраторів

 Застосування і функції касових апаратів і фіскальних реєстраторів

На сьогоднішній день, у зв’язку з нововеденнями чинного заканодавства суб`єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов`язані використовувати електронні контрольно-касові апарати, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді та подають до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв`язку  інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та або в безготівковій формі, яка міститься в їх фіскальній пам’яті, і при цьому не подають електронних копій розрахункових документів.

Касовий апарат

Касовий апарат з модемом - це новітнє обладнання, яке є просто незамінним у торгівельній діяльності та містить в собі вмонтований модем, що з легкістю дозволяє передавати усю необхідну інформацію в податкову. Касові апарати відіграють надзвичайно важливе значення в сфері торгівлі, адже виконують три надзвичайно важливі функції:

  • реєструють інформацію;
  • зберігають інформацію;
  • обробляють інформацію.

Касовий апарат являє собою складну механічну і електронну систему. Його основними елементами є:

  • Пристрій введення (клавіатура);
  • Оперативно-запам’ятовуючий пристрій (ОЗП);
  • Індикатор;
  • Принтер для друку чеків;
  • Вбудований модем;
  • Блок фіскальної пам'яті;
  •  Захисна контрольна стрічка;
  • Акумулятор для автономної роботи.

Усі облікові, контролюючі та сумуючі операції виконують лічильники, з яких складається ОЗП. Їх завдання полягає в підрахунку кількості зроблених платежів, грошей по секціях, підсумками, в цілому по касі та видача так званих X і Z звітів на початок і кінець робочого дня відповідно. Передача даних здійснюється за допомогою вбудованого або зовнішнього модему.

Всі моделі касових апаратів занесені до державного реєстру. Всім починаючим підприємцям і тим, хто планує оновити технічне оснащення, слід звіритися з даними списком перед покупкою пристрою. У реєстрі даються вказівки, в якій галузі застосовується та чи інша модель. Ці відомості містяться в технічній документації апарату.

Фіскальний реєстратор

Фіскальний реєстратор або як його ще часто називають фіскальний принтер являє собою пристрій, який підключається до комп'ютерно-касової системи, тобто для функціонування фіскального реєстратора його необхідно підключити до комп'ютера або POS-терміналу. Так, на комп'ютері або POS-терміналі встановлюється необхідне програмне забезпечення, при використанні якого працівник контролює проведення розрахункових операцій на моніторі комп'ютера, а на фіскальному реєстраторі роздруковується чек і зберігаються результати продажів товарів і послуг у фіскальній пам'яті для подальшої  його обробки. Таким чином, фіскальний реєстратор виконує реєстрацію інформації і друкує чеки, а ПК управляє його роботою.

За своїм функціоналом фіскальний реєстратор нагадує звичайний чековий принтер з термодруком. Нанесення фарби на папір здійснює вбудований термопринтер, який не потребує використання фарби, що істотно заощаджує бюджет компанії і спрощує обслуговування апарату. Працює таке пристосування безшумно і швидко. Чеки відриваються вручну або ж розрізаються автоматичним різаком.

Оскільки головна функція фіскального реєстратора полягає в передачі даних по чеках, для його повноцінної роботи потрібно якісний і надійний модем. Практично всі реєстратори поставляються з вже вбудованим модемом стандарту GSM/GPRS. За допомогою мережевого порту Ethernet є можливість підключити швидкісний провідний інтернет.

Спільні і відмінні характеристики фіскальних реєстраторів та касових апаратів

  • фіскальний реєстратор працює виключно при підключенні до pos-терміналу чи комп'ютера, в свою чергу касові апарати працюють автономно;
  • фіскальний реєстратор та касові апарати мають вбудовані модеми та електронну контрольну касову стрічку, яка на відміну від касових апаратів друкується фіскальним принтером і підтверджує проведення тої чи іншої торгової операції;
  • щодо надійності, то фіскальний реєстратор на відміну від касових апаратів  визначається ресурсом друкуючої головки та друкованого пристрою;
  • найбільш поширеним способом друку фіскальних чеків є термодрук, оскільки він не вимагає заправки фарбою;
  • наявність фіскальної пам’яті модему, яка зберігає всі проведенні торгові операції для подальшої її передачі в податкові органи;
  • щодо цінової політики, то фіскальні реєстратори є дорожчими за собівартістю ніж касові апарати.

У компанії АТКОМ для Вас працює колектив молодих фахівців, які нададуть Вам усю необхідну інформацію по раціональному їх використанню при здійсненні тої чи іншої господарської діяльності та достовірній передачі інформації в податкові органи, що є надзвичайно важливою у їх роботі. Звертайтесь до нас і ми з радістю допоможемо Вам у вирішенні питань, які Вас цікавлять.


Наші переваги

Якісне обладнаннявід світових виробників
Низькі цінизавдяки прямим поставкам
Інноваційні рішенняприносять вигоду бізнесу
Безкоштовна консультаціявід експертів
Багаторічний досвідвпровадження та підбору рішень для автоматизації бізнесу
Сервісне обслуговуваннязапчастини завжди в наявності